Ostrožovič

Tokajské samorodné 2008

230,00 Kč

Víno zlatožluté barvy s jantarovým odstínem vyrobené v tufovém tokajském sklepě z původních tokajských odrůd pomalým zráním v dubových sudech klasickou oxidační metodou. Vůně chleboviny, akátového medu se špetkou zázvoru je podpořena bohatou minerální chutí. Najdeme v ní tóny po vlašských ořechách a po sušeném citrusovém ovoci. Originální dochuť vína v podobě hořké sušené švestky nemá ve světě vína alternativu.

Doporučujeme ke kachnímu frikasé s nakládaným zeleným pepřem, okurkami a ořechovo-rozinkovým chlebem nebo zrajícímu kravskému sýru.

Zlatá medaile – Danube Wine 2017
Zlatá medaile – Great American International Wine Competition 2019
Zlatá medaile – Berliner Wein Trophy 2021
Stříbrná medaile – AWC vienna - Rakúsko 2016
Stříbrná medaile – Viničné 2018
Stříbrná medaile – Finger Lakes USA 2019

(0/5)
Ostrožovič

Tokajské samorodné 2009

246,00 Kč

Elegantní zlatožlutý barevný odstín, typická tokajská chlebovinka ve vůni s tóny po sladkých rozinkách a po sušeném letním ovoci. Plná extraktivní chuť vína prozrazuje originální původ z tokajského vinohradu, zušlechtěný pomalým vyzráváním vína v dubových sudech v klasickém tokajském sklepě. Na bohatou dochuť po medové kapce na opadaném listí s notou po lískových oříšcích s citrusovou slupkou se rozhodně nezapomíná.

Doporučujeme k tvarohovým kuličkám s mandlovou strouhankou a borůvkovou omáčkou nebo makovo-čokoládovému dortíku přelitému malinovou omáčkou na samorodném víně podávaném se smetanovou zmrzlinou s vlašskými ořechy.

Zlatá medaile – Berliner Wein Trophy 2021
Zlatá medaile – Galicja Vitis 2021
Zlatá medaile – Zlatý pohár Československa 2021

(0/5)
Vladimír Tetur

Tomala – Chardonnay 2015 (MZV)

968,00 Kč

Tomala Chardonnay je oranžové víno, které bylo vyrobeno Kachetinskou metodou. Tato metoda výroby vína nese jméno podle oblasti Kacheti v Gruzii. Výroba probíhala v hliněných nádobách (kvevri) zakopaných v zemi.

(0/5)
Vinselekt Michlovský

REVINE rosé

195,00 Kč

Má svěží a pikantní chuť, podává se chlazené, hodí se především k rybám a kuřeti.

Vhodné pro jakoukoliv příležitost a hlavně pro ty, kteří z nějakého důvodu nemohou pít alkohol.

(0/5)
Vino Cibulka

Sauvignon blanc Organic & Barrique 2019 (PS)

235,00 Kč

Víno má zlatožlutou barvu, jiskrnou se zelenkavými odlesky. Vůně je plná černého bezu a exotických tónů maracuji. Chuť je osvěžující, povzbuzující s tóny grepu, hluchavky, toastu se slaným máslem. Perzistence je delší s hebkou a uhlazenou koncovkou.

Doporučujeme k tučným vepřovým jídlům, k rybám losos, halibut, úhoř sumec. Skvěle se hodí na samostatné pití – otevřít hodinu před podáváním.

(0/5)
Ostrožovič

Tokajský výber 3 putňový 2004

360,00 Kč

Noblesní víno zlaté jantarově žluté barvy s vyšší viskozitou (hustotou) vyrobené z hroznů klasických tokajských odrůd zušlechtěných houbou Botrytis cinerea. Po přidání vzácné esence z přezrálých cibéb zrálo v našem tufovém tokajském sklepě tři roky. Typická chlebovinka v buketu je podtržena tóny sušeného ovoce, bohatou mineralitou v chuti a potenciálem zrání, který ani po desítkách let nekončí. Jedinečné víno s chutí pro dlouhý a úspěšný život.

Doporučujeme ke kachní terině s křenovým dipem a řepovým chipsem nebo taženému štrúdlu s ořechy, jablky, rozinkami a mákem.

Zlatá medaile – Viničné 2020
Zlatá medaile – Vitis Aurea Modrá 2020
Zlatá medaile – Grand Prix Vinex Valtice 2020

(0/5)
Vinařství Reisten

Pinot Noir & Merlot – Classic Rosé 2020 (PS)

229,00 Kč

Víno světlejší malinové barvy se zářivými odlesky překvapí přitažlivě smetanovým aroma s dotekem třešňového kompotu. V komplexní chuti se šťávou, ovocnou strukturou převažují tóny malin a lesních jahod, které v závěru elegantně doplňuje hravá kyselinka.

Zlatá medaile - Jarovín 2021

(0/5)
Vino Cibulka

Neuburské Organic 2020 (PS)

175,00 Kč

Víno vzniklé křížením Veltlínského červeného a Sylvánského zeleného na konci 19 století. Víno zrálo v sudech z Moravského dubu. Víno Světle zelenožluté jiskrné barvy, ve vůni letní jablíčka, červené peckoviny, luční kvítí, maliník. Chuť je harmonická, osvěžující s doteky mirabelky a sametovými tóny dubového sudu. Dochuť je střední.

Doporučujeme k hutným omáčkám, gulášům, svíčkové apod. A také k chřestu, grilované zelenině, nebo pečenému kuřeti.

(0/5)
Ostrožovič

Tokajský výber 4 putňový 2003

450,00 Kč

Jantarověhnědý barevný odstín vína a bohatá „královská“ vůně nezaměnitelné tokajské chleboviny. Zráním v dubových sudech v tufovém sklepě víno získalo na harmonii vůně i chuti, ve kterých dominují tóny vlašského ořechu, medové kašičky, přezrálých rozinek, botrytidy, suchých tropických plodů a ovocné minerality. Zážitek výjimečné hodnoty s dlouhým potenciálem zrání.

Velká zlatá medaile – Grand Prix Vinex Valtice 2019
Velká zlatá medaile – Prague wine trophy 2019
Zlatá medaile – Berlin Wine Trophy 2018
Zlatá medaile – Asia Wine Trophy 2018
Zlatá medaile – Citadelles du Vin Bordeaux Francúzsko 2019
Zlatá medaile – Galicija 2019
Stříbrná medaile – Budmerice 2019
Stříbrná medaile – Viničné 2020
Bronzová medaile – Finger Lakes USA 2019
Bronzová medaile – Great American IWC 2019

(0/5)
Moravíno

Frankovka rosé 2020 (PS)

175,00 Kč

Světle růžová barva. Ovocná vůně červeného grepu. Chuť šťavnatá s nádechem lesních plodů.

Doporučujeme k bílým masům, ovocným salátům a měkkým sýrům.

(0/5)
Ověření věku

Ověření věku

Pro přístup na tyto stránky Vám musí být 18 let nebo více.